Omítky na beton

Sháníte kvalitní omítku na beton? Ideálním řešením pro dosažení perfektního finálního povrchu je stěrková omítka. Podívejme se proč.

Omítka na beton musí být přilnavá

Aplikace omítky na betonMonolitické železobetonové konstrukce jsou dnes mnohem kvalitnější než v minulosti. Díky tomu už není nutné nanášet 1,5 cm silnou vrstvu omítky, jako tomu bylo dříve. Přesto kvůli estetickým požadavkům nestačí povrch před konečnou malbou jen lokálně vyspravit. I na betonový podklad je omítka potřeba.

Jak možná víte, beton je materiál hladký a málo savý. Navíc je většinou znečištěný odbedňovacími prostředky a pokrytý vrstvou prachu. Z těchto důvodů nedoporučujeme použití vápenných, vápennocementových a sádrových směsí, které jsou málo přilnavé (mají nízký obsah pojiv).

Nejlepší omítkou na beton je omítka stěrková

Aplikace omítky na betonUž jsme zmínili, že pro dosažení perfektního finálního povrchu betonu je ideálním řešením omítka stěrková. Stačí jí jen tenká vrstva v tloušťce 3 – 5 mm. Ta bohatě vyplní všechny kaverny a póry a vyrovná přechody v místech spojů po bednících dílech.

A jak aplikaci stěrkové omítky na beton provádíme? Stěrkovou omítku stříkáme na stěny i stropy strojově, dokonalé nanesení nám přitom usnadňuje stlačený vzduch. Proudem vzduchu nejprve očistíme podkladový povrch od prachu a pod tlakem nanášený materiál se následně snadno dostane i do nejmenších spár a kavern. Speciální stříkací hubice a tryska zajišťují při nanášení stěrky vysokou přesnost, což eliminuje znečištění okolí a spad materiálu na podlahu. Navíc, při aplikaci omítky na stropy do výšky 3 metrů není třeba žádné lešení.

Stěrková omítka na beton: dvě vrstvy a speciální hladítka

Aplikace omítky na betonV případě použití klasického nářadí může při nanášení omítky docházet ke kopírování drobných nerovností podkladu. My ale stěrkovou omítku na beton nanášíme speciálními metr dlouhými nerezovými hladítky. Materiál se takto nanáší ve dvou vrstvách. První vrstva slouží k vyrovnání podkladu, po jejím vyschnutí se nanáší druhá (finální) vrstva. Tu po vyschnutí brousíme speciální elektrickou bruskou s odsáváním prachu. Jednotlivé vrstvy omítky navíc nanášíme maximálně úsporně - přebytečný „stažený“ materiál vracíme zpět do stroje a znovu jej zpracováváme.

Omítky na beton v nejvyšší možné kvalitě

Díky naší technologii vždy dosahujeme nejvyšší možné kvality a tím i velice prestižního vzhledu finálního povrchu. Používáme stěrkové omítky DevosKit, pro něž je charakteristický výborný poměr mezi plnivy a speciálními pojivy. Ten zajišťuje dostatečnou přilnavost materiálu i na tak slabě savý podklad, jakým je beton (podklad není třeba penetrovat). Výsledný povrch je pak pevný, prodyšný, lehce brousitelný a velice jednoduše opravitelný v případě poškození či dodatečných zásahů. K dosažení perfektního vzhledu finálního povrchu u svislého zdiva nám navíc pomáhají okenní dilatační profily a hliníkové rožky, které umisťujeme na všechny vnější rohy.

Materiál, který používáme při realizaci omítek na beton:

  • První vrstva stěrkové omítky –  DevosKit 0,7
  • Druhá vrstva stěrkové omítky – DevosKit 0,1 – 0,2

Doprava materiálu

Materiál, který se používá při realizaci omítek na beton, dodáváme na staveniště v plastových obalech a je určený k okamžitému zpracování. Použité obaly naše firma následně odveze a Vám tak odpadají starosti s jejich likvidací.

Uvažujete, že si pozvete profesionální omítače, aby omítli stěny vašeho nového nebo rekonstruovaného bytu či domu? Kontaktujte nás pomocí následujícího formuláře, případně zavolejte na naši telefonní linku. Omítky na beton patří k našim specializacím!

Žádost o kalkulaci

Zeptejte se nás