Omítky na panely a panelové zdivo

Uvažujete o nové omítce, ale obáváte se její realizace na panelové zdivo? My se panelů nebojíme a s prováděním kvalitních stěrkových omítek na panel máme bohaté zkušenosti!

Stěrková omítka na panel DevosKit

Při realizaci omítek používáme vždy ty nejkvalitnější materiály značky DevosKit. Zajímá Vás, jakým způsobem stěrkovou omítku na panelové zdivo aplikujeme?
Nejprve je potřeba připravit si dokonalý podklad. Povrch panelu proto zbavíme všech původních maleb, tapet nebo jiných nesoudržných částí původní omítky. Všechny spoje mezi panely důkladně překryjeme armovací tkaninou a vyrovnáme i případné svislé nerovnosti vnitřních rohů. Při opravách spár v panelovém zdivu skvěle poslouží skleněná tkanina SH45, nazývaná také MIKROS.

Takto připravený podklad napenetrujeme. Penetrační nátěr nám sjednotí nasákavost původního (a zatím jen hrubě vyspraveného) zdiva. Po zaschnutí penetrace můžeme začít nanášet stěrkovou omítku.

Omítku aplikujeme na panel strojně pomocí vysokotlakého zařízení a to ve dvou vrstvách. Do první vrstvy opět vtlačíme armovací tkaninu MIKROS, která nám zajistí nejen dokonalé armování, ale i dokonalý výsledný vzhled omítky. Po zaschnutí první vrstvy omítky naneseme vrstvu druhou. Po důkladném vyschnutí této finální vrstvy se omítka ještě přebrousí strojní bruskou s odsáváním, aby se zamezilo šíření hrubých nečistot v interiéru.

Abychom dosáhli ještě lepšího výsledného efektu omítky na panel, používáme osazovací rožky. Umisťujeme je buď do jádrové omítky (omítací rožky), nebo přímo do stěrky (hliníkové rožky na sádrokarton). Jedině kombinací kvalitních materiálů a profesionální práce dosáhneme jedinečného vzhledu i skvělých užitných vlastností omítky na panel.

Rekonstruujete svůj byt v panelovém domě a chybí Vám provést omítky na panel? Na to jsme specialisti! Pokud bydlíte v Brně nebo jeho okolí, kontaktujte nás pomocí následujícího formuláře, případně zavolejte na naši telefonní linku. Zdarma Vám poskytneme odborné poradenství a vypracujeme cenovou kalkulaci.

Žádost o kalkulaci

Zeptejte se nás