Omítky na porotherm

Vyzdili jste zdi svého nového či rekonstruovaného domova z broušených bloků a teď vybíráte vhodný typ omítky? Nejvhodnější omítkou na POROTHERM je omítka stěrková – vypovídají o tom jak naše letité zkušenosti, tak názory řady dalších odborníků.

Příprava kvalitního podkladu

Aplikace omítky na porothermZajímá Vás, jak stěrkovou omítku na POROTHERM aplikujeme? Nejprve se zaměříme na kvalitu samotného podkladu. Je-li zdivo precizně vyzděné, můžeme aplikovat stěrkovou omítku rovnou. V opačném případě je nejprve nutné nanést 15 mm podkladové vyrovnávací vrstvy jádrové omítky, která povrch zarovná.

Dvě vrstvy stěrkové omítky na POROTHERM

Stěrkovou omítku aplikujeme na POROTHERM strojně a to ve dvou vrstvách. Nejprve naneseme první vrstvu a do ní vtlačíme armovací tkaninu, která eliminuje přechody nerůznorodého zdiva, jako jsou betonový věnec nebo betonové překlady.

Důkladné armování eliminuje negativní vlivy, které by mohlo způsobit drobné pnutí svislé konstrukce zdiva POROTHERM. První vrstva stěrkové omítky je hotová a my máme k dispozici dokonale rovný povrch pro nanesení druhé vrstvy.

Hotovou omítku ještě po vyschnutí obrousíme strojní bruskou s intenzivním odsáváním. Díky tomu se zamezí nežádoucímu hrubému znečištění interiéru. Celková tloušťka stěrkové omítky se pohybuje v rozmezí 3 - 5 mm.

Omítka na porothermMateriál, který používáme při realizaci omítek na POROTHERM:

  • První vrstva stěrkové omítky –  DevosKit 0,7
  • Druhá vrstva stěrkové omítky – DevosKit 0,1 – 0,2

Doprava materiálu

Materiál, který se používá při realizaci omítek na POROTHERM, dodáváme na staveniště v plastových obalech a je určený k okamžitému zpracování. Použité obaly naše firma následně odveze a Vám tak odpadají starosti s jejich likvidací.

Provedení omítky na POROTHERM: základní požadavky

Pro strojní stěrkové omítání je nezbytné zajistit přívod a dodávku elektrické energie těchto parametrů:

  • 1x přípojka 220 V
  • 1x přípojka 380 V


Rádi byste přenechali provedení omítky na POROTHERM odborníkům z Brna a okolí? Neváhejte se obrátit právě na nás! S omítáním broušených bloků máme bohaté zkušenosti, navíc Vám poskytneme poradenství a cenovou kalkulaci zdarma.

Žádost o kalkulaci

Zeptejte se nás