Omítky na Ytong

Pórobeton je jedním z nejčastěji používaných zdicích prvků na stavbách a při rekonstrukcích. Jeho hlavní výhodou je především nízká hmotnost. Zajímá Vás, jaká omítka se hodí pro použití na YTONG?

Ideální omítka na YTONG

Omítka na YTONGOdpověď je jednoduchá – na YTONG se hodí omítka stěrková. Konkrétní postup aplikace ale závisí na kvalitě podkladu. Pokud je YTONG přesně vyzděný, lze stěrkovou omítku aplikovat přímo na něj. Není-li zdivo dostatečně rovné, je nejprve nutné nanést 15 mm podkladové vyrovnávací vrstvy jádrové omítky.

Dvě vrstvy stěrkové omítky na YTONG

Stěrkovou omítku aplikujeme na YTONG strojně a to ve dvou vrstvách. Strojním vysokotlakým zařízením T-MAX naneseme první vrstvu. Do ní vtlačíme armovací tkaninu MIKROS. Armovací tkaninou opatříme všechny přechody nerůznorodého zdiva, mezi něž patří betonový věnec nebo betonové překlady.

Omítka na YTONGDůkladné armování eliminuje negativní vlivy, které by mohlo způsobit drobné pnutí svislé konstrukce zdiva YTONG. Všechny vnější rohy pak osadíme rohovým profilem. První vrstva stěrkové omítky je hotová a my máme k dispozici dokonale rovný povrch pro nanesení druhé vrstvy.

Hotovou omítku ještě po vyschnutí obrousíme strojní bruskou s intenzivním odsáváním. Díky tomu se zamezí nežádoucímu hrubému znečištění interiéru. Celková tloušťka stěrkové omítky se pohybuje v rozmezí 3 - 5 mm.

Materiál, který používáme při realizaci omítek na YTONG:

  • První vrstva stěrkové omítky –  DevosKit 0,7
  • Druhá vrstva stěrkové omítky – DevosKit 0,1 – 0,2

 

Doprava materiálu

Omítka na YTONGMateriál, který se používá při realizaci omítek na YTONG, dodáváme na staveniště v plastových obalech a je určený k okamžitému zpracování. Použité obaly naše firma následně odveze a Vám tak odpadají starosti s jejich likvidací.

Provedení omítky na YTONG: základní požadavky

Pro strojní stěrkové omítání je nezbytné zajistit přívod a dodávku elektrické energie těchto parametrů:

  • 1x přípojka 220 V
  • 1x přípojka 380 V

Chcete si najmout odborníky na realizaci omítek na YTONG v Brně a okolí? Jsme tu pro Vás! Zdarma Vám poskytneme odborné a technické poradenství, navrhneme pro Vás optimální řešení a vypracujeme Vám nezávaznou cenovou kalkulaci.

Žádost o kalkulaci

Zeptejte se nás