Renovace vnitřních omítek

Plánujete rozsáhlou rekonstrukci nebo větší stavební úpravy vašeho domu či bytu? Staré zdi zaručeně omladí profesionální renovace omítek!

Důvody pro renovaci omítek

Při rekonstrukci domu či bytu platí jedno pravidlo - všechny více poškozené omítky se vyplatí nahradit novými. Existuje ale celá řada důvodů, proč lidé k renovaci omítek ve svém bytě či domě přistupují. K těm nejčastějším patří:

  • staré zdivo
  • zatečené a jinak poškozené zdivo
  • zdivo, které je nutné zbavit několikaletých nánosů maleb
  • zdivo, které prošlo celkovou rekonstrukcí

Renovace omítek - před Renovace omítek - po

Renovace omítek za použití omítky DevosKit

Chcete vědět, jak postupujeme při renovaci omítek našich klientů?

Nejprve je třeba zbavit renovovaný povrch všech dříve nanesených maleb a nesoudržných částí původní omítky. Jsou-li stále patrné přechody různorodého zdiva, překryjeme je tkaninou, kterou vtlačíme do omítky. Takto připravený podklad ještě napenetrujeme. Penetrační nátěr nám sjednotí nasákavost původního (a zatím jen hrubě vyspraveného) zdiva. Po zaschnutí penetrace můžeme začít nanášet stěrkovou omítku.

Omítku aplikujeme strojně pomocí vysokotlakého zařízení a to ve dvou vrstvách. Do první vrstvy vtlačíme armovací tkaninu MIKROS, která nám zajistí nejen dokonalé armování, ale i dokonalý výsledný vzhled zrenovované omítky. Jednotlivé pruhy tkaniny dáváme těsně vedle sebe. Případné praskliny překrýváme pruhy o přiměřené šířce (nejméně však 20 – 30 cm). Vrstva stěrky, do které tkaninu aplikujeme, přitom musí být dostatečně silná - jinak dojde k rychlému nasátí vody a tkanina nám vytvoří „dutý puchýř“.

První vrstva omítky je hotová. Po jejím zaschnutí naneseme vrstvu druhou. Po důkladném vyschnutí této finální vrstvy se omítka ještě přebrousí strojní bruskou s odsáváním, aby se zamezilo šíření hrubých nečistot v interiéru.

Aby proces renovace omítky přinesl co nejlepší výsledný efekt, používáme také osazovací rožky. Umisťujeme je buď do jádrové omítky (omítací rožky), nebo přímo do stěrky (hliníkové rožky na sádrokarton). Jedině kombinací kvalitních materiálů a profesionální práce dosáhneme jedinečného vzhledu i skvělých užitných vlastností zrenovované omítky.

Výhody celoplošného použití armovací tkaniny

Pro celkové zpevnění a zamezení vzniku prasklin aplikujeme do celé plochy první vrstvy omítky skleněnou tkaninu. Konkrétně používáme skleněnou tkaninu SH45, nazývanou také MIKROS. Ta efektivně eliminuje vznik prasklin a to nejen na renovovaných, ale i na nových omítkách.
Kombinací armovací tkaniny a stěrky dosáhneme dokonalé kvality povrchů a účinně zabráníme vzniku vlasových prasklin. Podle našich zkušeností lze touto technologií zamezit 95 % prasklin, které jinak mezi nesourodými povrchy vznikají. Zbývajících 5 % mají na svědomí různé deformace, které neumíme ovlivnit (např. sedání objektu či nadměrné vibrace).

Chcete, aby zdi Vašeho bytu či domu omládly díky renovaci omítek? Kontaktujte nás pomocí následujícího formuláře, případně zavolejte na naši telefonní linku. Zkonzultujeme s Vámi Vaši situaci, poskytneme odborné poradenství a vypracujeme cenovou kalkulaci. A to vše zcela zdarma!

Žádost o kalkulaci

Zeptejte se nás