Dejte svému domu novou tvář - pomohou venkovní strojní omítky

Fasáda domu neplní jen estetickou, ale i řadu praktických funkcí, a proto je potřeba si důkladně zvolit ten správný typ. Výběrem však práce nekončí, ale teprve začíná - správná realizace fasádní omítky je totiž základ úspěchu. Pokud by venkovní strojní omítka nebyla provedená správně, nemohli bychom se z ní těšit dlouhá léta a užívat si řadu jejích výhod. Mezi ty třeba patří:

  • Nízká finanční náročnost

  • Malý difuzní odpor

  • Prodyšnost

  • Přidaná estetická hodnota

Venkovní omítky jako ochranná slupka domu

Finální úprava domu není nic jiného, než nanesení fasádní omítky na zateplení domu. O vhodném materiálu, ze kterého bude vaše fasáda vyrobená, i o její barvě byste měli přemýšlet ovšem mnohem dříve, než dokončíte hrubou stavbu. Barva, která se vám líbí ve vzorníku, totiž nemusí ve finále na domu vypadat tak atraktivně. Ideální je proto nechat si vybraný typ fasády aplikovat do vizualizace projektu vašeho domu.

Důraz je potřeba dbát i na druh omítky, který si ve finále zvolíte. Ať už se jedná o štukové, silikonové či jakékoliv jiné omítky, vždy by měly mít tyto základní vlastnosti:

  • paropropustnost,
  • odolnost vůči UV záření,
  • omyvatelnost,
  • odolnost vůči povětrnostním vlivům,
  • odolnost vůči mechanickému poškození.

Všechny tyto požadavky, včetně kvalitních tepelně izolačních vlastností, splňují námi realizované strojní venkovní omítky. Používáme totiž kvalitní směsi Profibaustoffe, Cemix a Knauf. Směs Knauf se nám osvědčila natolik, že ji používáme i pro realizaci sádrových omítek a interiérových štukových omítek.

Při realizaci fasády v exteriéru vsázíme na strojní omítání. V případě domu, jehož obálku lemuje zateplení, následně nanášíme lepidlo s perlinkou a teprve na něj aplikujeme fasádu. Ve chvíli, kdy se jedná o stavbu bez zateplení, je nanesení omítky vícevrstvé. Nejdříve je na zdivo nanesena lehčená jádrová omítka a teprve poté finální povrchová vrstva. Venkovní strojní omítky však nejsou vhodné jen pro novostavby, ale najdou své uplatnění i při opravách starších staveb.

Kromě venkovních omítek pro vás zrealizujeme i vnitřní strojní omítky a vy tak můžete mít hotové kompletní omítnutí domu od jednoho dodavatele. Zavolejte nám nebo napište pomocí kontaktního formuláře a my vám poradíme a vypracujeme nezávaznou cenovou nabídku.